Εκδρομή στην Καλαμάτα

Πράξη 7η

Στο Βαρθολομιό και στο γραφείο του Διευθυντή του Ημερήσιου Γυμνασίου Βαρθολομιού, σήμερα ημέρα Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 12:30 μ.μ. συγκεντρώθηκαν τα μέλη της επιτροπής ανοίγματος προσφορών για τη μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Α’ τάξης στην Καλαμάτα, σύμφωνα με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011, αρ. 14, παρ. 2.

Παρόντες ήταν ο Δ/ντής του Γυμνασίου κ. Σχοινάς Χρήστος ΠΕ02, η αρχηγός της εκδρομής κ. Παρίση Μαρία ΠΕ02, οι συνοδοί κ. Νταή Βασιλική ΠΕ06 και Μεσσαλά Ευδοκία ΠΕ11, ο εκπρόσωπος της μαθητικής κοινότητας του Α1 μαθητής Δελλής Παρασκευάς, ο εκπρόσωπος της μαθητικής κοινότητας του Α2 μαθητής Τούγκας Νικόλαος και η εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Πανοπούλου Ιωάννα.

Στη συνέχεια ο Δ/ντής παρουσίασε τρεις σφραγισμένες προσφορές των τουριστικών Γραφείων ?Soulis Travel S.A.?, ?Marneris Tours? και ?Αντώνιος Αλ. Τσαουσάκης?.

Αφού ανοίχτηκαν οι προσφορές διαπιστώθηκε ότι τα παραπάνω τουριστικά γραφεία πρόσφεραν τις ακόλουθες τιμές: 1) Το Τουριστικό Γραφείο ?Soulis Travel S.A.? συνολική τιμή 299 Ευρώ και τιμή ανά μαθητή 9,64 Ευρώ. 2) To Τουριστικό Γραφείο ?Marneris Tours? συνολική τιμή 375 Ευρώ ενώ δεν ανέφερε τιμή ανά μαθητή. 3) Το τουριστικό γραφείο ?Αντώνιος Αλ. Τσαουσάκης? συνολική τιμή 340 Ευρώ και τιμή ανά μαθητή 10,90 Ευρώ.

Η επιτροπή μετά από συζήτηση αποφάσισε ομόφωνα να επιλεγεί το Τουριστικό Γραφείο ?Soulis Travel S.A.? το οποίο πρόσφερε την μικρότερη συνολική τιμή 299 Ευρώ και τιμή 9,64 Ευρώ ανά μαθητή. Και τα τρία τουριστικά γραφεία διέθεταν τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα.

Για το σκοπό αυτό έγινε η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο Πρόεδρος                                                                                                                              Τα μέλη

Σχοινάς Χρήστος                                                                                                                  Παρίση Μαρία

Νταή Βασιλική

Μεσσαλά Ευδοκία